Po podróży przez Amerykę Południową, podczas której w niespełna pięć miesięcy pokonaliśmy ponad 15 000 km drogą lądową, doszliśmy do wniosku, że tak naprawdę przelecieliśmy (brzmi trochę niefortunnie!) ten kontynent, nie mając czasu na głębszą refleksję. Na przyjrzenie się codziennemu życiu lokalsów.
Nowy styl podróżowania – slow travel
Postanowiliśmy więc, że podczas podróży przez Azję, nie będziemy pędzić jak poparzeni i spróbujemy nowego stylu podróżowania. Ostatnio w modzie jest slow life – czyli powolne życie. My będziemy powolnie podróżować!
Jak się utrzymać podczas dłuższej podróży
Jednak nie ma co się oszukiwać – pieniądze na drzewach nie rosną, a nomadami też nie jesteśmy, więc powolne podróżowanie musieliśmy sobie zorganizować inaczej! Tutaj z pomocą przychodzą różne portale, jak np. Workaway czy Woofer, na których można znaleźć pracę dorywczą, w różnych zakątkach świata, w zamian za nocleg, nocleg i wyżywienie czy nawet wynagrodzenie w postaci pieniężnej (choć ta ostatnia opcja niesie za sobą komplikacje w postaci wiz pracowniczych – coś o czym warto pamiętać).
CZY WIESZ, ŻE … montujemy filmy z podróży i wakacji? Zajrzyj na naszą stronę VlogoVentura – nie pozwól by Twoje wspomnienia wyblakły! Stwórzmy razem Twój film!
![Praca podczas podróży - konwersacje po angielsku](https://www.bochciectomoc.pl/wp-content/uploads/2019/05/Workaway-w-Japoni-NanoVillage-1024x577.jpg)
Jeśli chcecie dowiedzieć się o drugim sposobie na wolne podróżowanie – Petsitting / Housesitting, koniecznie zajrzyjcie tutaj.
Jaką pracę można znaleźć na portalu Workaway?
Z ofert, które przeglądaliśmy (Japonia i Korea Południowa), najczęstsze to pomoc w hostelu, pomoc w opiece nad dzieckiem połączone z nauką języka angielskiego, czy prowadzenie konwersacji z loklasami, właśnie w języku angielskim. Jednak zdarzają się też opcje pracy na farmie czy przy projekcie ekologicznym, remontowym, albo opieka nad domem. Zazwyczaj gospodarze oczekują 5 dni po 4-5 godzin, z dwoma dniami wolnymi, ale nie jest to regułą. Dlatego warto ofertę przeczytać od deski do deski, a wszelkie wątpliwości rozwiać poprzez korespondencję.
Tak jak w przypadku korzystania z Couchsurfingu (o którym pisaliśmy tutaj) warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z opiniami osób, które w danym miejscu już były.
Ile kosztuje członkostwo Workaway?
Każdy z tych portali pobiera roczną opłatę za konto. W przypadku Workaway, opcje są następujące:
- Osoba indywidualna $42.00 za rok
- Konto dla pary – $54.00 za rok
Po wykupieniu członkostwa można nie tylko przeglądać oferty z całego świata, ale i na nie odpowiadać. Przygoda z pracą w podróży staje przed nami otworem! A jeśli się już zdecydujecie to warto w miarę regularnie przeglądać nowe oferty, bo te najciekawsze szybko znikają!
Czy warto korzystać z portalu Workaway?
Na to pytanie odpowiemy już wkrótce! Zostańcie z nami!